Grażyna Sadowska-Malczewska z PKF BPO zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie czytelników Pulsu Biznesu: Kobieta Biznesu Roku 2024: działalność społeczna.

Ranking i plebiscyt „100 Kobiet Biznesu” organizowany jest od 14 lat. Partnerem rankingowym jest firma Dun&Bradstreet. Ważną częścią rankingu jest towarzyszący mu plebiscyt czytelników Pulsu Biznesu i portalu Bankier.pl. Czytelnicy głosują tu w dwóch kategoriach: Kobieta Biznesu 2024 oraz Kobieta Biznesu 2024: działalność społeczna.

Grażyna Sadowska-Malczewska zwyciężczyni tegorocznego plebiscytu w kategorii działalność społeczna jest Partnerem Zarządzającym w PKF BPO Sadowska-Malczewska Sp. k., jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy PKF Polska.

Grażyna stoi na czele PKF BPO od 8 lat. W tym czasie zarządzana przez nią firma osiągnęła 300 proc. dynamikę sprzedaży. Jest liderką liczącego blisko 120 osób zespołu i odpowiada za funkcjonowanie i rozwój linii outsourcingu w Grupie PKF Polska.

- Jestem dumna z tego, że pracownicy PKF angażują się w liczne akcje charytatywne. Tylko w ostatnim czasie zespół PKF wspierał kilka ważnych zbiórek zainicjowanych przez naszą firmę, m.in. angażował się w pomoc powodzianom, wspiera byłą pracownicę firmy czy przygotowuje świąteczne wsparcie kilku instytucji w całej Polsce. Dlatego ta nagroda nie jest dla mnie, ale dla całego zespołu. Z całego serca dziękuję wszystkim pracownikom, którzy wspierają nasze akcje – mówi Grażyna Sadowska-Malczewska.

Grażyna jest osobą niezwykle wrażliwą na problemy społeczne. Prywatnie jest mamą czwórki dzieci, która z powodzeniem łączy życie prywatne z zawodowym. Od czasów studiów wspiera Dom Dziecka nr 16 w Warszawie. Obecnie wraz ze zespołem PKF wspiera m.in. placówki opiekuńczo-wychowawcze "Wiśniowa", "Dom przy Mickiewicza” oraz placówkę "Nowa Łomżyńska".

Od lat angażuje się również w działalność na rzecz Ośrodka FARMA ŻYCIA działającego w ramach Fundacji Wspólnota Nadziei, która wspiera dorosłe osoby ze spektrum autyzmu. Jest zaangażowana w upowszechnianie wiedzy na temat autyzmu m.in. w social mediach oraz wśród najmłodszych - w szkołach swoich dzieci opowiada o autyzmie i piętrzących się problemach psychicznych dzieci i młodzieży. Dodatkowo angażuje się również w inne charytatywne projekty m.in. w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Fundacji Akogo.

W PKF wspiera zatrudnienie oraz rozwój kobiet, które stanowią 80 proc. wszystkich pracowników i 100 proc. kadry zarządzającej PKF BPO. Jako liderka zapewnia kobietom płynny powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, starając się minimalizować stres związany z powrotem do życia zawodowego.

W Grupie PKF wdraża programy wspierające zdrowie psychicznie pracowników i ich najbliższych oraz programy wspierające profilaktykę zdrowotną.

Wszystkie finalistki można poznać na stronie: 100 Kobiet Biznesu.