03.06.2025
Platforma Audytorzy JZP działająca w ramach Pracodawców RP zaprasza na konferencję „Audyt dla bezpiecznego rozwoju biznesu”, która odbędzie się 9 czerwca 2025 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie przyjmie formułę hybrydową – uczestnictwo możliwe będzie zarówno stacjonarnie, jak i online poprzez bezpłatną transmisję na żywo: transmisja na YouTube.
Konferencja poświęcona będzie kluczowym wyzwaniom i zmianom prawnym niezbędnym dla zapewnienia bezpiecznego rozwoju biznesu w Polsce poprzez podniesienie jakości audytu, szczególnie w jednostkach zainteresowania publicznego. Platforma Audytorzy JZP, zrzeszająca 14 wiodących firm audytorskich, od lat aktywnie działa na rzecz profesjonalizacji i transparentności rynku audytorskiego.
W lutym 2025 roku Ministerstwo Finansów ogłosiło konsultacje w sprawie zmian w Ustawie o Biegłych Rewidentach, a Platforma aktywnie wspierała Polską Izbę Biegłych Rewidentów w przygotowaniu i promowaniu konkretnych postulatów. Członkowie Platformy równolegle opracowują wspólne stanowiska w istotnych dla środowiska kwestiach, takich jak nieważność badania z mocy prawa, ograniczenia w zakresie dodatkowych usług i wynagrodzeń audytora (fee cap), biała lista, system oceny naruszeń i mediacji, stosowanie języka polskiego w dokumentacji, ograniczenia usług przed przyjęciem zlecenia czy niezgodności między UoBR a przepisami prawa zamówień publicznych.
Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli firm audytorskich, regulatorów i komitetów audytu – przewidziano zarówno wystąpienia eksperckie, jak i panele dyskusyjne, studia przypadków oraz prezentację realnych dylematów interpretacyjnych. Tomasz Konieczny, Przewodniczący Platformy, zapowiada konkretne przykłady oraz symulacje sytuacji, które będą przedmiotem rekomendacji Platformy. Piotr Kamiński, członek rady Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego, podkreśla znaczenie współpracy między firmami audytorskimi a komitetami audytów – temu tematowi poświęcony zostanie oddzielny panel.
Po stronie PKF w pracach Platformy i przygotowaniach do konferencji uczestniczą: Ewa Jakubczyk-Cały (Partner Zarządzający), Mirosława Cienkowska (Partner), a działania marketingowe wspiera Katarzyna Walczak (Dyrektor Marketingu i PR).
Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji. Więcej informacji znajduje się na stronie pod linkiem.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym dla przyszłości audytu w Polsce spotkaniu.